.: Tvoje brána k sérii DOOM :.

[DOOM] Dr. Samuel Hayden

Samuel Hayden Samuel Hayden je hlavou UAC.

Narodil se do bohaté a mocné rodiny, a na Oxfordské univerzitě dokončil studium teoretické fyziky. Ukázal fenomenální talent hned v několika oblastech včetně termodynamiky, teorie elektromagnetického pole, a jaderné vědy. V mladém věku založil Nadaci Samuela Haydena - filantropickou organizaci věnující se sponzoringu mladých vědeckých talentů a financování vědeckých programů ve školách. Díky jeho intelektu se stal vynikajícím cílem pro UAC, která ho naverbovala hned poté, co byl jmenován generálním ředitelem Světové vědecké rady. Samuel převzal vedení UAC několik měsíců po objevení Argentového úlomku, a okamžitě dal vystavět Argentovou věž.

Během stavby Argentové věže, bylo Samuelovi diagnostikováno čtvrté stádium neoperovatelné rakoviny mozku. Posledních 6 měsíců života kteří mu doktoři dali, věnoval nalezení radikálního řešení svého umírání: kybernetickému přemisťování.

Před tím než Samuel "zemřel", dokončil podrobné instrukce a návrhy pro nový subjekt: bionický automat s plazmatronicky zpracovaným jádrem (biomechanický mozek). Samuel byl obeznámen, že by jeho frontální a temporární laloky měly zůstat beze změny, ale funkce jeho parietálního a okcipitálního laloku, tedy vnímání a kalkulace, budou díky úpravě ohromě zesíleny.

Kybernetický přenos byl úspěšný, a Samuel se vrátil větší, silnější, a hrozivější než kdy dříve, díky jeho 3 metry vysokému robotickému tělu. Když bylo zpochybňováno jeho rozhodnutí zvolit takové mamutí mechanické tělo, Samuel odpověděl: "Diktovat budoucnost lidstva je nebezpečná práce. Nikdy nevíte, kdy budeme potřebovat hrdinu."

Díky kmenovým buňkám a doplňkovým činidlům omlazující jeho organickou hmotu (konkrétně jeho mozek), Samuel "existuje" již více než 130 let, ale jeho předpokládaná životnost určena není. Říká se, že jeho tělo je již dávno zastaralé, ale jeho duše bude žít věčně.

Po svém znovuzrození byl Samuel jmenován projektovým ředitelem Argentového výzkumného zařízení. To, že je historicky první kyborg ředitelem nejmocnější korporace ve Sluneční soustavě bylo považováno za velmi bizarní.

Samuel Hayden Robotický Samuel Hayden se ukázal být ještě působivější než jeho smrtelné já. Pod jeho vedením Argentová technologie doslova explodovala. Výzkum na Argentovém výzkumném zařízení zboural hranice našeho chápání fyziky. Jak Samuel sám řekl: "Přepsali jsme knihu, a nazvali ji Argent."

Po tom, co odhalil svoji distribuční síť Global Energy Distribution Matrix bylo jasné, kdo má opravdu pod kontrolou celé UAC. Triumfální návrat Samuela Haydena k moci byl kompletní. V ohromujícím chvástání a domýšlivosti bylo zobrazeno živé vysílání GEDM z Argentové věže, kde Samuel zatáhnul za masivní dvanácti-stopou ovládací páku pro vyslání první Argentové dodávky na Zemi. Tím poslal jasnou zprávu všem lidem známé Sluneční soustavy: Existuje pouze jeden "člověk", který může zapnout napájení.

Samuel Hayden vedl první expedici do Pekla, kde objevil sarkofág s hlavním hrdinou - Doom mariňákem. Po tom co se zhoršil jeho vztah s Olivií Pierce, a ona otevřela brány Pekla, Hayden probudil mariňáka ve snaze přesvědčit ho, aby mu s ní pomohl. Otázkou však zůstává, jestli se dá Samuelovi věřit a je opravdu mariňákův spojenec.

Zajímavosti:

  • Samuel Hayden se měl objevit už v Doomu 3 jako sekundární záporák, jenž měl zprvu budit dojem hlavního padoucha, který má invazi Pekla na svědomí. Až později se mělo ukázat, že za vším stojí dr. Malcolm Betruger. Hayden byl nakonec ze hry odstraněn, a jediným protivníkem se stal Betruger.
  • Ve hře je možné vidět jeho lidskou tvář na zdi, v seznamu důležitých lidí v UAC.
  • Samuel je zmíněn v románech ke třetímu dílu, kde varuje kancléře Swanna a jeho osobního strážce Campbella před Malcolmem Betrugerem, který jim prý nedovolí ukončit jeho výzkum. V těchto románech je znám jako "Generál Hayden", a není předsedou UAC, ale nejvyšším velitelem námořní pěchoty.
  • Samuela dabuje profesionální dabér Darin De Paul, který často dabuje právě roboty.
  • Při prvním setkání v jeho kanceláři má zakrvácenou pravou ruku, což značí že nejspíš s někým bojoval, ale jeho kancelář září čistotou.
  • Jeho robotické tělo je pravděpodobně odolné vůči běžným střelným zbraním. Když do něho v jeho kanceláři střelíte, bez jakéhokoli náznaku poškození vám řekne, abyste si radši šetřili munici.
  • Ve své kanceláři má sochy starobylých stráží v templářském brnění a prétorského obleku (oblek mariňáka).

Koncepty kanceláře Samuela Haydena:

Concept Art

Concept Art

Zpět na postavy

© 2008 - 2016 || Design: Afterlife || Kód: 666pounder || Kontakt: admin@ua-corp.net