.: Tvoje brána k sérii DOOM :.

[DOOM] Dr. Olivia Pierce

Olivia Pierce Olivia Pierce je hlavou biomechanického výzkumu na Argentovém výzkumném zařízení. Poté co vystudovala ve Štrasburku, a získala diplom z biomechaniky a genetiky, ji navštívil Samuel Hayden s nabídkou vedoucího projektu Lazarus na Marsu. Několik měsíců po příchodu do Argentového výzkumného zařízení byla Olivii diagnostikována život ohrožující deformace páteře, jejíž příčina se nezjistila. Z výběru, zda bude po zbytek života vozíčkářem, či podstoupí experimentální operaci (tzv. augmentaci), si Olivia vybrala druhou možnost. Po několika měsících v ústraní se náhle objevila na nohou s novým titanovým exoskeletem našroubovaným do její páteře. Ačkoli ji exoskelet umožňuje stát a pohybovat se po vlastních, způsobuje ji to nesnesitelnou bolest. Ze strachu že by byla otupena její mysl, odmítá užívat léky, které tuto bolest potlačují.

Samuel bral Olivii jako svoji chráněnkyni, protože ji sponzoroval už během jejího formálního studia. Když se díky podstatnému daru od Samuela stala jedním ze zakladatelů NanoStruct Aerospace & Defense Systems a její kariéra kvetla, Samuel za ní přišel s nabídkou provozovat v UAC vlastní nejmodernější laboratoř. Olivia odmítla, protože "nemá zájem o energetický byznys".

Když přeci jen nakonec Olivia opustila NanoStruct, byl to šok pro celou vědeckou komunitu. Vzdala se své významné pozice, a odjela pracovat na izolovanou základnu 140 milionů mil od Země. Oliviin bývalý kolega z NanoStruct uvedl, že jí Samuel poslal artefakt, po jejímž prozkoumání se stala posedlá vstupem do UAC. Několik týdnů po přijetí nabídky dostala vedoucí pozici projektu Lazarus, přímo pod Samuelem Haydenem.

Před vstupem do UAC byla Olivia otevřená, a o jejím úsilí a přesvědčení ráda diskutovala. Byla známá díky svému cestování, sloužila 2 roky ve Světové vědecké radě, a dokonce nějaký čas sloužila jako misionář v Jižní Americe.

Po jejím přestěhování na Mars se stala samotářkou, odříznuta od rodiny a přátel, aby se zaměřila na svoji práci v projektu Lazarus. Mimo svoji laboratoř je viděna jen zřídka, a účastní se pouze zasedání správní rady a tiskových konferencí UAC. Její bývalí kolegové tvrdí, že toto chování může znamenat pouze jediné - je velmi blízko velkolepému objevu.

Spolu se Samuelem Haydenem je zodpovědná za výzkum Pekla. Později učinila "smlouvu s ďáblem", vpustila pekelné hordy na základnu, a vylepšila je kybernetickými úpravami.

Následuje spoiler: Když na ni mariňák narazí naposledy, je vyčerpaná a zesláblá. Před tím než ji Peklo přímo před mariňákem přetransformuje do Spider Masterminda, zamumlá svá podslední slova: "Slíbili mi tak moc."

Zajímavosti:

  • Podobně jako Dr. Malcolm Betruger (Doom 3), se Olivia o Peklo zajímala natolik, že ji nakonec zcela ovládlo a přetransformovalo k obrazu svému.
  • Olivia je první ženou v sérii Doom, coby hlavním protivníkem.
  • Předlohou pro její obličej byla herečka Stephanie Panisello, která pracovala i na hře Bioshock Infinite.

Concept arty Olivie Pierce (autor: Alex Palma)

Concept Art

Concept Art

Concept Art

Zpět na postavy

© 2008 - 2016 || Design: Afterlife || Kód: 666pounder || Kontakt: admin@ua-corp.net