.: Tvoje brána k sérii DOOM :.

[DOOM] Zrušená verze

Header

Když byl v polovině roku 2008 oznámen vývoj čtvrtého DOOMu, nikdo ještě nevěděl jak dlouhou cestu bude muset urazit, aby se nám na E3 2015 konečně předvedl. Je úsměvné, když si připomeneme, že id Software měl v plánu hru veřejnosti představit již v roce 2010. Na Quakeconu v roce 2008 se poprvé objevilo nové logo DOOMa (nyní zrušené verze).

Plátno

Studio bylo tehdy ještě rozděleno na dva týmy, z nichž jeden pracoval na post-apokalyptické akční hře RAGE a druhý připravoval čtvrtého DOOMa. Po vydání RAGE se ZeniMaxu, který id Software v roce 2009 koupil, prodeje vůbec nezamlouvali. V důsledku toho zrušil vývoj jak dodatečného obsahu, tak plánovaného pokračování. Následně se oba týmy spojily, a studio začalo naplno pracovat na čtvrtém DOOMu.

Obrázek_1

29. února 2012 se na veřejnost dostala celá galerie artworků, které údajně pochází ze čtvrtého DOOMa. (Ke stažení zde.) To však kreativní ředitel Matthew Hooper na svém Twitteru popřel, a prý nemají s novým DOOMem nic společného s tím, že až hru předvedou, uvidíme něco úžasného. Dnes už víme, že artworky skutečně z DOOMa jsou, avšak z jeho první, zrušené verze.

V dubnu 2013 vyšlo najevo, že tvůrci nemají prakticky nic co by ukázali a celý projekt se kompletně restartoval už v roce 2011 kvůli nedostatečné kvalitě, kterou id Software a Bethesda požadovali. Podle herce Brada Hawkinse šlo o „válečnou/apokalyptickou hru, kde civilisté a vojenské síly bojují o své přežití“.

Obrázek_4

V témže roce tvůrci sami přiznali, že DOOM hra zkrátka nepřipomínala a proto se rozhodli ji od základů předělat. „Nešlo o to, že by to mělo špatnou grafiku, nebo že by to bylo špatně naprogramované“, řekl tehdy šéf studia id Software – Tim Willits. „Každá hra má duši. Každá hra má charakter. A DOOM ho neměl. Neměl Duši, neměl osobnost.“ Marketingový viceprezident Pete Hines reagoval jen prostým: „Nebyl to DOOM 4.“ Hra svou linearitou připomínala spíše Call of Duty včetně hromady nascriptovaných částí a divokých přestřelek. Nepřátelé byli navíc prý naprosto nezajímaví. id Software chtěli ze hry udělat filmový zážitek, jaký dnešní hráči od akčních her očekávají. Hra měla dokonce obsahovat misi, kdy počítač řídí vůz a hráč mezitím střílí démony. Ve hře se měl hráč ujmout role normálního člověka, jenž pomáhá odboji v boji proti invazi démonů, kteří se rozhodli obsadit Zemi. Všechno dění se tedy mělo odehrávat na zpustošené Zemi. Herní svět vycházel z toho reálného a nabízel poničená města, přičemž některá připomínala samo peklo. Přeživším přitom život neztěžovali jen démoni, ale i prostředí samotné. Chování spolubojovníků mělo být realistické, vojáci se měli krýt a střílet jen ve výhodných chvílích, kdežto civilisté měli být daleko neohrabanější a běhat pomaleji.

Obrázek_2

  • Příběh měl na svědomí Britský spisovatel Graham Joyce. (The Exchange, Do the Creepy Thing, The Facts of Life aj.)
  • DOOM 4 měl běžet na vylepšeném idTech 5 enginu a měli v něm být i efekty, které v RAGE nejsou.
  • DOOM 4 byl vyvíjen na PC, PS3 a XBox 360.
  • Singleplayer neměl navazovat na události v DOOMu 3.

Video ze zrušené verze DOOMu 4, které se dostalo na veřejnost v květnu 2015. Animované scény vytvářelo Blur Studio, k jejich dokončení však nikdy nedošlo.

Uniklý soundtrack od Micka Gordona, který vytvořil soundtrack i pro RAGE.

Obrázek_3

Obrázek_5

© 2008 - 2016 || Design: Afterlife || Kód: 666pounder || Kontakt: admin@ua-corp.net