.: Tvoje brána k sérii DOOM :.

[DOOM 3: RoE] Příběh

Story

Příběh datadisku se odehrává necelé dva roky po katastrofických událostech na Marsu ve výzkumném zařízení společnosti UAC. Ta zrušila všechny práce a aktivity probíhající na Marsu, který se stal pro všechny planetou bolestných vzpomínek a utrpení. Ztráty na životech byly obrovské, výzkumné zařízení bylo téměř zničeno a celou katastrofu přežil pouze jeden člověk. Tento osamělý mariňák se stal pro Zemi hrdinou, protože právě on odvrátil jistou zkázu ženoucí se na naši domovskou planetu. Mars se stal na nějakou dobu opuštěnou planetou ale jeden ze satelitů kroužící nad ním zachytil slabý signál vycházející z hlubin Marsu ze sektoru "Naleziště Mars 1", tedy z oblasti archeologických vykopávek. Rok na to společnost UAC obnovuje výzkum a sestavuje tým vedený Dr. Elizabeth McNeilovou, jehož součástí jste i vy.

Story

Společně s týmem se dostanete do doposud neprozkoumaných míst, kde narazíte na záhadný artefakt, který pravděpodobně bývalí Marťané zapečetili před tísícovkami let. Vaše postava artefakt uchopí, čímž vypustí obrovskou vlnu energie, jenž zabije zbytek týmu a aktivuje starý Marťanský portál, na jehož druhé straně už čeká dr. Betruger... tedy to co se z něho stalo i se svými třemi kumpány, které posílá i s celou armádou zkrz portál s cílem artefakt získat.

StoryStory

Následují spoilery!

Hned na to vám vysílačkou volá dr. McNeilová, která chce artefakt přinést k ní do Laboratoří Phobos. Cestou se zastavíte u dr.Clouda na přezkoumání artefaktu, který zjistí, že je to ve skutečnosti zbraň samotného pekla, jenž v minulosti pomáhal démonům v boji proti dávným Marťanům. Artefakt se také ukáže zároveň jako jediná možnost jak démony jednou provždy zastavit a to navrácením do pekla. Musíte proto najít portál kterým se do pekla dostanete, a ten je ve starém Delta komplexu. Dostanete proto za úkol vypnout čtyři podpůrné systémy Marsu, díky čemuž se aktivuje starý teleport v Laboratořích Phobos na dost dlouho, abyste se dostali do zapečetěné Delty. Cestou k hlavnímu teleportu v křídle Delta zjišťujete, že komplex je totálně zničený, protože je v neustálém trojrozměrném toku s peklem a odhalují se tak děsivé alternativní verze základny. Když konečně dosáhnete místnosti s teleportem, tak vás přenese do pekla přímo k drakovi s Betrugerovou hlavou ve chřtánu. Po nelítostné bitvě sletí Betruger na zem, kde povalí Mariňáka a požaduje artefakt. Ten mu ho z posledních sil vrazí do hrdla, což zapříčiní jak Betrugerovu smrt, tak zničení samotného artefaktu. Následuje bílá obrazovka a hlas doktorky McNeilové, který říká "Mariňáku? Mariňáku... Vítej doma."

StoryStory

Story

© 2008 - 2016 || Design: Afterlife || Kód: 666pounder || Kontakt: admin@ua-corp.net