.: Tvoje brána k sérii DOOM :.

[DOOM 3: RoE] Postavy

Mariňák

Mariňák Byl ve skupině archeologů pátrajícím po tajemném signálu vycházejícím z Marsu. Zdrojem signálu je artefakt, který Mariňák svým dotykem probudí a znovu otevře brány pekel. Pod vedením dr.McNeilové musí čelit třem Betrugerovým kumpánům i jemu samotnému a zastavit zlo jednou provždy.

Dr. Elizabeth McNeilová

Elizabeth McNeil Elizabeth na Marsu pracovala už dříve jako technická ředitelka v Delta laboratořích, ale dr.Betruger ji z planety poslal pryč. Byla to právě ona, kdo požádal radu UAC, aby poslala Elliota Swanna prošetřit výzkum dr.Betrugera. Nyní vede expedici za zjištění záhadného signálu vycházejícího z hlubin Marsu. Když se situace vymkne kontrole, nalezne úkryt v uzavřené kanceláři v laboratořích Phobos, odkud dává Mariňákovi rozkazy a snaží se přijít na to, jak Betrugera zastavit.

Spoiler: Její poslední rozkaz je "vypnout podporu života v celém komplexu", aby teleport fungoval dostatečně dlouho a Mariňák se dostal do pekla za Betrugerem. Po posledním setkání se její vysílačka až do konce hry odmlčí, a její hlas promlouvá k Mariňákovi až na konci hry na pozadí bílé obrazovky slovy "Mariňáku? Mariňáku... Vítej doma.". Lze tedy odhadovat, že jak Mariňák, tak Elizabeth zemřeli a oba se setkávají na lepším místě.

Dr.Cloud

dr.Cloud Asistent doktorky McNeilové, zkoumá kamenné destičky a snaží se rozluštit starobylé písmo. Domníval se, že Artefakt je zbraň, a to se s vaší pomocí potvrdilo.

Maledict/Dr. Malcolm Betruger

Betruger Dr.Betruger už není člověk. Peklo ho zcela pohltilo a stal se z něho Maledict - kostěný drak, který má na konci jazyku Betrugerovu hlavu, prostřednictvím které mluví. Nastražil léčku, která způsobila aktivaci starobylého portálu, jenž opět umožní průchod pekelným hordám na Mars. Chce získat dávný artefakt, který by mu pomohl se zničením lidstva a proto vysílá své tři lovce, jenž mají za úkol artefakt získat.

Spoiler: Když jeho tři poskoci padnou, nezbývá mu než vzít věci do vlastních rukou..tedy křídel, a sebrat ho Mariňákovi sám. Ten mu ho ovšem nedá bez boje a z posledních sil nakonec artefakt strčí Betrugerovi do krku, čímž ho zabije. Po Betrugerovi zbyde pouze lebka.

Zajímavosti:

  • Nikdy nebylo vysvětleno, zda se Betruger s Maledictem spojil a ovládá ho, či Maledict ovládá Betrugera, nebo se do něho transformoval. V původní hře už každopádně nejednal sám za sebe, ale byl pod nadvládou pekla, když poprvé nepovoleně vstoupil do portálu.
  • O peklu mluví jako o "nás", démony oslovuje "moje děti" a lidi zase "smrtelníci".
  • Jméno "Maledict" pochází ze slova "Maledictus", což je latinsky "Prokletý/Zatracený".
  • V jednom PDA z původní hry se v emailu někdo zmiňuje o novém albu skupiny "Hellish Dragons" (Pekelní draci) s názvem "Head On My Tongue" (Hlava na mém jazyku), což je odkaz na Maledicta.

© 2008 - 2016 || Design: Afterlife || Kód: 666pounder || Kontakt: admin@ua-corp.net